12 Mart

Kısa sürede güzel bir gelişim için reformer pilates

Günümüzde popüler bir hal almış olan reformer pilates herkesin bildiği gibi Joseph Pilates’in çocuk yaştayken ortaya çıkan rahatsızlıklarından yola çıkarak oluşturduğu bir sistemdir. Birinci Dünya Savaşı çıktığı zaman orada bulunan Joseph Pilates engelli ve hasta insanların iyileşmesine yönelik bazı aparatlar ve araçlar geliştirdi. Bugün bu aparatların bazılarını incelediğimizde ise o zamanlar hastane yataklarının kasalarından sökülüp yapılmış olduklarını söyleyebiliriz. Şuan bulunduğu son nokta ise oldukça başarılıdır.

Reformer pilates, mat pilatesin yanı sıra kişinin vücut ağırlığını farklı yaylarla desteklediği için direnç sistemi ile bedeninizdeki kasların tam kapasite ile çalışmasını sağlar. Reformer olarak isimlendirdiğimiz makine başlık, omuzluklar, ayak barı, direnç yaylarını çekebilmemiz için kullandığımız elcikler ile sizi kendi üzerine sabitler. Bu sayede doğru bir eğitmen ile kaçış yolunuz kalmaz ve tüm kas gruplarınız doğru bir açıda çalışmış olur.

Reformer pilates ile çok fazla egzersiz hareketi yapılabilir. Bu sayede hem mental hem fiziksel gelişiminiz sağlanır. Kişilerin gücüne göre seviyeleri belirlenerek başlanılan dersler kasların güç gelişimine göre giderek şekillenir ve gelişir.

Reformer Pilates ile ilk 10 derste hareketler olması gerektiği şekilde en doğru biçimde uygulanmaya başlanır. Bu dersler öğrenme süreci olarak değerlendirilir. 20 derste kişi kendi vücudundaki değişimin farkına varmaya başlar ve bu en çok vücuttaki sıkılaşmayı hissederek gerçekleşir. 30 ders sonunda ise kişi artık tamamen yeni bir vücuda sahip olur, çevresinden de bu yönde gözlemler almaya başlar.

Reformer Pilates haftada en az iki kez yapılması gerek bir egzersiz olup egzersiz sayısı arttıkça sonuca daha çabuk ulaşılmaktadır. Bu bir egzersizden çok yaşam tarzı haline getirilmelidir. Bütün vücut şekillenip, güçlenip, esnerken unutmayalım ki bunların bize her yaşta yararı dokunacaktır. Vücudumuzun şeklinin güzelliği kadar sağlığı ve esnekliği de bizim için ileri ki yaşlarda oldukça önemlidir. Herkes bu konuda bilinçli olmalı ve reformer pilatesi hayatına katmalıdır.İLETİŞİM

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 533 030 61 05 • 0 232 329 19 00 • 0 232 329 19 35
Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma