23 Aralık

PiLATES İLE GELEN GÜZELLİK 

PİLATES 

Klasik egzersizlerde güçlü kaslar daha fazla kasılırken zayıf kaslar arka planda kalır.

Bu nedenle klasik egzersizler stabilizasyon açısından çok etkili olmayabilir. Fakat stabilizasyon, postür egzersiz eğitimi ve kompansatuar mekanizmaların önlenmesi fizyoterapide bilinen ve uygulanan metotlardır.

(Joseph Pilates) Pilates bu yaklaşımların üzerine çıkarak, kişide omurgaya odaklanma, stabilasyon için önemli olan ve klasik egzersizde arka planda kalan zayıf kaslarıda işin içine katarak, kişinin beden akıl birlikteliğini sağlayarak, vücut farkındalığını arttıran bir yöntemdir.

Basen ve bacak bölgelerinde çok kısa sürede etki eder.

 

PİLATESİN VE SAĞLIĞIMIZA ETKİLERİ

Günlük hayatımızdaki yanlış pozisyonlar, başın sürekli ıne doğru eğik olması, tekrarlayan hareketler, uzun süre aynı pozisyonda kalmamız omurgamızın dengesinin bozulmasına, belli kaslarımızın zayıflamasına neden olarak boyun-sırt ve bel bölgesinde problemlere ve ağrılara neden olur.

Bu nedenlerle her geçen gün artan kas-iskelet sistemi problemleri ve ülkemizdeki artan yaşlı popülasyon nedeniyle hasta sayıları, hastaneye başvuru sayıları ve tedavi giderlerini arttırmaktadır.

Bu bağlamda düzenli egzersizin kas-iskelet sistemi üzerine koruyucu etkisi yadsınamaz. Bu nedenle pilates gibi populer egzersiz yaklaşımları, koruyucu sağlık hizmeti altında sağlıklı ve hasta kişilere uygulanmalıdır. 

 

PiLATES İLE GELEN GÜZELLİK 

Pilates tüm dünyada kabul gördüğü üzere fizyoterapi temelli bir rehabilitasyon yöntemidir. Yüz yıllık bir geçmişi olan pilatesin asıl amacı kontroloji metoduyla zihin ve beden bütünlüğünü hedefleyen, denge, nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir.

Günümüzde, kişilerin yoğun çalışma koşullarından ya da anatomik yapılarından kaynaklanan posturel bozukluklar görülebilmekte, vücut postürü bozulmakta kaslar kuvvetini, esnekliğini yitirmekte ve kişilerin silüeti eğri olabilmekte ve duruş bozukluğundan kaynaklı omurga eğriliği ya da kamburluk ortaya çıkabilmektedir.

Pilates kaslardaki kuvveti arttırmaya yardımcı olurken, bununla birlikte esnekliği artırır ve daha düzgün bir postür duruşu sergilerke, vücudunuzun daha sıkı ve fit bir görünüm kazanmasını sağlar.

Doğru nefes ile birliklte zihin i rahatlatır.Pozitif düşünme sağlar.Beden ne kadar iyi hissederse kişi o kadar daha günlük yasamına daha aktif ,mutlu huzurlu devam eder. YAŞAM KALİTENİZİ ARTIRIR. 

 

PİLATES SAĞLIKTIR

KIFOZ ,LORDOZ,SKOLYOZ,FITIK gibi rahatsızlıklara düzeltme de yardımcı olur ve bu rahatsızlıklarda iyileşme sağlar.

 İLETİŞİM

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 533 030 61 050 232 329 19 000 232 329 19 35
Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma