29 Temmuz

Yaz güneşinin güzelliğini üzerimizde topluyoruz

Yaz aylarında cildimiz daha da hassaslaşır; kaybettiği nemi almak için  bizden de bakım ister. Sade Derma Estetik olarak biz size neler tavsiye ediyoruz, cilt bakımının önemine olan inancımızla hangi ürünlerle size hizmet ediyoruz? Tüm bu soruların cevabını sizler için derledik.

Kış aylarında cilt nemlendiricisi olarak sürdüğümüz pek çok yüz ve vücut cilt bakım ürünü, yaz mevsiminde yerini su bazlı ürünlere bırakmalı. Buna tonik, sabun ve maske de dahil olmak üzere her şey su bazlı olmalı. Çünkü yağlı ürünler bu mevsimde ciltteki gözenekleri tıkar. Parfümlü ürünler de güneş lekesine yol açacağından kullanılan bakım ürünlerinin renksiz ve kokusuz olmasına özen göstermeliyiz.

Kullanılacak ürünün içeriğini doğru okumak ve doğru anlamak için her şeyden önce bir uzmanın desteğini alarak ya da bir estetisyene danışarak cilt bakımı ürünleri seçilmeli. Çünkü bir cilt bakım ürününün cildiniz üzerinde göstereceği reaksiyonu ancak bu  işin eğitimini anlamış biri size anlatabilir ve sizi doğru yönlendirebilir.

 

Kozmetik kategorisindeki bir cilt bakım ürünü cilde fayda sağlamadığı gibi tam aksine cildi zamanından önce yaşlandırır. Bu nedenle mümkün olduğunca medikal ya da dermokozmetik ürünler tercih edilmeli. Bu, özellikle güneş koruyucusu kullanımı için de geçerli. İçeriği, koruma faktörü mutlaka göz önünde bulundurulması gereken ayrıntılardır.

 

Güneş demişken bronzlaşmaktan söz etmeden olmaz diye düşünüyoruz. Bikini izi olmadan kontrolün sizde olduğu bir bronzlaşma istiyorsanız, yaz aylarında dahi bunu solaryum sayesinde devam ettirebilirsiniz.  Yine doğru ürünlerle cilt bakımınızı ihmal etmeden istediğiniz ten renginde tüm bir yazı geçirmeniz mümkün. Burada dikey solaryuma bir diğer adıylaayaklı tüp solaryuma da değinmek gerekir ki bu modellerde seanslar 12 dakikadır ve kişi yatar pozisyonda olmadığı için UV lambalarına direkt olarak temas etmez ve dolayısıyla daha hijyenik bir ortamda bronzlaşılır. Yani solaryum filtresinden süzülerek aldığımız ışınlarla hiçbir noktada ilişkimiz olmadığından daha sağlıklı ve hızlı olduğu söylenebilir.

 

Sade Derma Estetik’te kullanacağımız cilt bakımı ürünlerini uzun süre araştırıyoruz. Kendimizde kullanıyoruz; üzerimizde test ediyoruz. Farklı cilt yapılarındaki etkisini, ciltteki sorunlara sunduğu çözümleri gördükten sonra ve tamamen emin olduktan sonra sizlere hizmet vermeye başlıyoruz.İLETİŞİM

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 533 030 61 050 232 329 19 000 232 329 19 35
Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma