30 Temmuz

Selülitlere karşı geliyoruz...

Selülit masajının selülitleri tamamen ortadan kaldırdığını söylemek doğru olmaz. Ancak önemli ölçüde azaltmak için başvurulan en güzel yöntemdir. Doğru bir masaj uygulaması, kan dolaşımını hızlandırır; cildin en üst katmanının altında depolanmış yağ dokularını yumuşatır; bu bölgede biriken sıvıların yayılarak atılımını sağlar.

 

Öncelikle masajda kullanılacak yağın öneminden bahsedelim. Masaj yağı için bir çeşit taşıyıcı ve bir veya iki çeşit uçucu yağ kullanılması gerekiyor. Taşıyıcı yağa en güzel örnek olarak  zeytinyağı veya badem yağı verilebilir. Uçucu yağlar arasından ise nane ve lavanta yağları, kokusu ve dokusu ile cilt masajı için yerinde seçimler olur. Masajdan hemen önce ılık suyla duş almak masajın ve yağın etkisini artırır. Masajın tamamlanmasının ardından 20-30 dakika yağın cilt tarafından emilmesini beklemek ve sonrasında yine bir ılık suyla duş almak, duşta kese ile cildin ölü hücrelerini temizlemek ve bu sayede kan dolaşımını hızlandırmak masajdan alınacak sonucu uzun vadeli kılar.

Belirli aralıklarla düzenli uygulandığında yeni selülit oluşumunu dahi engelleyen bu koruyucu bakım, yürüyüş gibi etkin bir spor ve az yağlı bir beslenme alışkanlığı ile birlikte hakikaten mucize yaratabilir.

 

Beslenmedeki düzensizlikler, gen faktörü, dolaşım bozukluğu gibi bir çok etkene bağlı olan selülit, deri altında dolaşımın düzgün ve sağlıklı olmaması ile oluşan keseciklerin yağ dokusu ile sarılması yüzünden yerleşir. Dolaşımı hızlandıracak en güzel çözüm masajdır. Dolaşımın hızlanması, problemli bölgede kan akışının artması ve o bölgedeki sert yağ dokularının çözülmeye elverişli hale getirilmesi gerekir. İşte selülit masajı, bu sert yağ dokularını yumuşatıp parçalar.

 

Selülit masajı uzman terapistler eşliğinde uygulandığında sorunlu bölgelerdeki dolaşım problemi azalır. Cilt altındaki tabakanın uyarılması, artan dolaşım ile birlikte kan akışının hızlanıp hücrelere taşınan oksijen seviyesindeki artış yani kanın tüm hücrelere taşınarak oksijenle beslenebilmesi ve buradaki akışın kesintisiz olabilmesi için ihtiyaç duyulan hareketliliğin kaynağı kesinlikle selülit masajıdır.

 

Manuel selülit masajı ve G5 selülit masajı dışında, bu savaşta biz, Sade Derma Estetik olarak VelaShape, Rollshape, LPG Endermologie uygulamaları ile de yanınızdayız.İLETİŞİM

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 533 030 61 050 232 329 19 000 232 329 19 35
Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma