22 Mart

Odaklı kavitasyon sayesinde incelme ve sıkılaşma mutluluğu

Öncelikle cildin dış yüzeyinden yapılan ultrason esasına dayandığı için kesinlikle cerrahi olmayan bir yöntem olduğunu rahatça söyleyebiliriz.

Odaklı kavitasyon uygulaması, yağ kitlesini vakum desteğiyle direkt hedef alarak parçalıyor. Ses dalgaları da sadece vakumlanan bölgedeki yağlara odaklanıyor. Sonuçta enerji, yalnızca sorunlu bölgede kullanılıyor. Bu da geleneksel kavitasyondan ayrılan en önemli farkı oluyor. Haftada bir kez olmak şartıyla en az 6 seans yapılmalı ki başarılı bir sonuç elde edilsin.

Vakum destekli, odaklı nano kavitasyon uygulaması

Bölgedeki yağı sıvılaştırıyor, yağ hücrelerinin duvarlarını tahrip ediyor ve nihayet depo yağların yapısı bozuluyor. Nanoteknolojik bu uygulama sayesinde yağ dokusu parçalanmış oluyor.

Kavitasyonda kullanılan yöntem, hücrelerin arasındaki boşlukları dolduruyor ve oradaki dokuyu iyileştiriyor. Parçalanan yağ dokusu da kan ve lenf yoluyla vücuttan atılıyor. Çünkü yağ dokusuna ulaşan odaklı ses dalgaları, buradaki dokuyu titreşimle etkiliyor. Seans süresince kulağımıza gelen, ıslığa benzeyen sesin de hiçbir zararı olmuyor.

Bölgesel incelme odaklı kavitasyonda beldeki, karındaki, basendeki, kollardaki, kalçadaki, sırttaki depolanmış yağlar parçalanıyor, yerleşmiş bölgesel yağlar eriyor, selülitli bölgelerdeki dolaşım hızlanıyor ve en güzeli de cildimiz sıkılaşıyor.

Cihaz içindeki porselen başlıklardan bir soğukluk veriliyor. Bu da o dokuyu toparlıyor ve asla sarkıtmadan inceltiyor.

Uygulamadan en yüksek faydayı görebilmek için dikkat edilmesi gerekenleri de sıralayalım:

 

 


Ağrı, acı hissetmeden bölgesel incelme: Odaklı Kavitasyon

Seanslar sonrasında idrarda koyulaşma görülebiliyor. Bu, parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılması demek aslında. Kavitasyon, lenf drenajı da hızlandırıyor ve aşağı yukarı bir hafta sonra yağ ağırlığından kaybetmeye başlıyoruz.

Eritilen yağların vücuttan atılımı için mutlaka uyulması gereken bir kural vardır ki, odaklı kavitasyon işleminden bir gün önce ve bir sonraki gün en az 2,5 litre su içmek... Bu, uygulamadan verim almak istiyorsak, mutlaka dikkat etmemiz ve atlamamamız gereken bir nokta.

Kavitasyon uygulaması, uygulama yapılacak bölgenin alan büyüklüğüne ve oradaki yağ kütlesinin yoğunluğuna göre değişiyor ama ortalama olarak her odaklı kavitasyon seansı 30 dakika sürüyor.

İstikrarlı bir devamlılık için, seanslar tamamlandıktan sonra bile dört ay boyunca ayda bir seansa gitmeliyiz. Daha sonraki süreçte seansları üç ayda bire düşürebiliriz.

Odaklı kavitasyon uygulamasının ilk seansında dahi 2 ila 10 cm arasında bir incelme görülüyor. Gerçi bu tamamen bölgedeki kalınlığa göre değişiyor. Sonraki seanslarda da bu incelme, azalarak devam ediyor. Önce hissedilir bir yumuşama, ardından da sertleşme ve sonunda istediğimiz  küçülmeyi görüyoruz.

 

Bu döneme ilişkin verilebilecek en değerli önerileri bir kez daha tekrarlayalım:

  1. Vücutta fazla miktarda enerji açığa çıktığı için tedaviyi desteklemek adına yağın kullanılmadığı bir diyet uygulamalıyız, yaşımıza göre sağlıklı bir beslenme programı tercih etmeliyiz ve bol su içmeliyiz.

 

  1. Yürüyüş yapmak, hayal edilen sonuca daha hızlı ulaşmayı sağlar. Çünkü bölgesel zayıflama uygulamasına bir de sporu eklersek, sonuç çok daha iyi oluyor.


İLETİŞİM

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 533 030 61 050 232 329 19 000 232 329 19 35
Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma