21 Ekim

Çatlaklarla Vedalaşmanın Yolu; Striort

Sıkı ve pürüzsüz bir cilt herkesin hayalidir. Fakat zaman içerisinde cildimizde çeşitli deformasyonlar meydana gelir. Bunlardan en sık karşılaşılan ise kuşkusuz çatlaklardır. Eğer az veya çok siz de çatlaklarla mücadele etmeye hazırsanız, size harika bir önerimiz var!

Çatlak Neden Oluşur?

Normal bir %80 oranında kolajen ve %4 oranında elastinden oluşan lif gözenekli bir ağ yapısına sahiptir. Bu yapı cildinizin gerilmesini ve sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Fakat bir nedenden bu lif gözenekli ağ yapı zarar gördüğünde cildinizde çatlaklar oluşmaya başlar. 

Doğum kontrol hapları, hormonlar, hızlı kilo alıp verme durumu, hamilelik, lokal steroid kremleri ve hızlı büyüme gibi durumlarda ortaya çıkan çatlakların striort uygulaması ile artık tedavisi mümkün. Bugüne kadar kremler, bitkisel yağlar, sabunlar gibi birçok yöntemi denediniz ve artık çatlaklardan kurtulamayacağınızı düşünmeye başladıysanız henüz Striort uygulaması ile tanışmamışsınız demektir.

Yakın tarihte uygulanmaya başlayan Brezilya meşeili çatlak onarım metodu striort ile çatlaklar çözülemeyen sorun olmaktan çıktı. Fibroderm cihazı sayesinde sadece vakumlayarak çatlakları gideren Striort, tek seans ile %80’e kadar çatlak onarımı özelliğine sahip bir uygulama.

Peki Striort çatlakları nasıl tedavi ediyor? 

Striort uygulamasının aşamalarından ilki, uygulama yapılacak olan alana özel bir krem sürülerek kan dolaşımının artırılmasıdır. Uygulama yapılacak olan alan uygun bir hale geldiğinde ise özel cam başlıklı cihaz ile uygulama yapılmaya başlanır. Cihaz çatlakların yönünde ileri ve geri hareket ettirilecek cilt üzerinde kontrollü hasar oluşturulur ve cilt altındaki kolajen ve elastinin onarılması ve yeniden aktif hale gelmesi sağlanır. Söylemekte yarar var ki uygulama sonrasında cildinizde oluşabilecek kızarıklıklar ve morluklar 2-3 gün içerisinde gerileyerek iyileşecektir. Yani telaşa mahal vermeyin. Üstelik uygulamanın hemen ardından günlük yaşamınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz. Fakat yine de uygulama alanında iyi bir uzman tarafından yapılmalıdır. Striort İzmir’de Sade Derma Estetik Merkezimiz tarafından alanında iyi ve eğitimli uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. 

Striort Ne Kadar Etkili?

Uygulama yapılacak kişinin cildine ve cildinin hassasiyetine bağlı olarak değişkenlik göstermekle beraber Striort, 3 seansta %80 çatlak onarımı sağlar. Fakat uygulamanın yanında uzmanımızın sizinle paylaşacağı konularda dikkatli olmalı ve ev bakım ürünleri düzenli olarak kullanmalısınız. Aksi halde uygulamanın sağlayacağı fayda, maalesef, kaybolacaktır.

Siz de çatlaklarınızla vedalaşmak istiyorsanız, dilerseniz bizi arayabilir, dilerseniz de Sade Derma Estetik merkezimizi ziyaret ederek Striort uygulamasının güçlü etkisiyle tanışabilirsiniz.

 


İLETİŞİM

8229/1 Sk. Ece Sitesi A Blok 21/C Ataşehir / İzmir
(Kent Hastanesi Çaprazı - İztik Karşısı)

0 533 030 61 050 232 329 19 000 232 329 19 35
Uzmana Danışın

Uzmana Danışın

gonet parma